Згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» визначено, що Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального є складовою інформаційно-комунікаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що містить перелік суб’єктів господарювання, яким надано ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі наданих ліцензій.
Роздрібна торгівля пальним здійснюється суб’єктом господарювання за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним (частина друга статті 29 Закону № 3817).
Заява про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним подається заявником до органу ліцензування – територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за місцем роздрібної торгівлі пальним (абзац четвертий частини шостої статті 35 Закону № 3817).
Строки у які орган ліцензування зобов’язаний прийняти рішення про надання або про відмову в наданні ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності встановлені статтею 43 Закону № 3817.
Заявник набуває право на провадження виду господарської діяльності з дня внесення органом ліцензування відомостей про надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності, зокрема, до Єдиного реєстру (абзац п’ятий частини восьмої статті 43 Закону № 3817).
Згідно з пунктом 137.12 статті 137 ПКУ платники податку на прибуток підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов’язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесено до Єдиного реєстру станом на перше число поточного місяця.
Авансові внески та податок на прибуток підприємств, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, визначаються у порядку, передбаченому пунктом 141.14 статті 141 ПКУ.
Відповідно до абзацу першого підпункту 141.14.1 пункту 141.14 статті 141 ПКУ платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, сплачують щомісяця не пізніше двадцятого числа поточного місяця авансовий внесок з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформація щодо якого внесено до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця, у розмірі, визначеному підпунктом 141.14.2 пункту 141.14 статті 141 ПКУ.
Отже, вимогою для сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним є внесення територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, інформації про надання платнику податку ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним до Єдиного реєстру станом на перше число поточного місяця.
Тобто, платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру.
Більше інформації: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43218