Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 перевірки дотримання порядку ведення операцій з готівкою здійснюються ДПС відповідно до її компетенції.
Згідно з підпунктом 4 пункту 58 Положення № 148 контролюючий орган під час проведення перевірки, перевіряє обов’язковість забезпечення постійної наявності в касах підприємств у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що перевіряються, монет для видачі здачі (за винятком тих номіналів монет (банкнот), карбування та випуск в обіг та додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком України).
До компетенції та функціональних обов’язків ДПС належать, зокрема, питання дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), здійснення касових операцій, а також їх документального оформлення.
Відповідно, питання обмеження, в тому числі гранично допустимої або необхідної суми розмінних монет, що можуть зберігатись в місцях проведення розрахунків, не належить до компетенції ДПС, а містить ознаки належності таких відносин до сфери захисту прав споживачів.
Більше інформації: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=44421