Про нові норми в оподаткуванні фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування - у відповідях з «гарячої лінії» ГУ ДПС у Запорізькій області.
Які амортизаційні відрахування може включати до витрат ФОП на загальній системі?
Підприємці на загальній системі оподаткування мають право включати до витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат:
- витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;
- витрати на самостійне виготовлення основних засобів, реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів (крім поточного ремонту).
Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на:
- проведення поточного ремонту;
- ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).
З 23.05.2020 року не підлягають амортизації такі основні засоби, як земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові автомобілі. Витрати на їх придбання та утримання не включаються складу витрат.
При цьому, з такого переліку виключено вантажні автомобілі, вартість яких підприємець має право амортизувати.
З 23.05.2020 р. амортизації підлягають витрати на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів (крім поточного ремонту) (до змін включались до витрат звітного періоду).
Нагадаємо, що з 23.05.2020 року вартісний поріг для віднесення необоротних активів до основних засобів, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік - становить 20 тис. грн. (було 6 тис. грн.).
Які податки включає до витрат ФОП на загальній системі оподаткування?
До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів включаються, зокрема:
- суми податків, зборів, пов’язаних з проведенням господарської діяльності такого підприємця;
- суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом;
- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов’язаних з господарською діяльністю підприємця.
Разом з тим до складу витрат не включаються:
- ПДВ для фізичної особи – підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ,
- акцизний податок,
- податок на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності,
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості (до змін було податок на майно).
Згідно змін (з 23.05.2020р.) до переліку витрат включається плата за землю, транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості