Нові норми щодо застосування касової техніки цікавили платників податків під час чергового сеансу «гарячої лінії» ГУ ДПС у Запорізькій області. Пропонуємо ознайомитись з відповідями щодо новацій у використанні програмних РРО.
Де можна ознайомитись з інформацією про встановлення програмних РРО?
З метою надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання, які мають намір використовувати/використовують програмні РРО, на офіційному субсайті ДПС розміщена інформація щодо реєстрації та застосування програмних РРО.
Інструкції з встановлення та налаштування програмних РРО розміщено за посиланнями:
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/
та
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/
Інструкції щодо заповнення реєстраційної форми та повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа розміщено за посиланням:
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/.
Як почати використовувати програмний РРО?
Для початку роботи з програмним РРО необхідно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. ДПС такі ключі видає безкоштовно.
Потім потрібно встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет.
Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
Детально ознайомитися з процедурою реєстрацією ПРРО можна у відеоуроці.
Детально ознайомитися з процедурою реєстрацією ПРРО можна у відеоуроці за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html.
Чи повинні застосовувати РРО або програмні РРО підприємці-єдинники 1 групи?
Норми щодо застосування РРО/програмних РРО при здійсненні готівкових розрахунків не поширюється:
- на мікробізнес, тобто не стосуються підприємців – платників єдиного податку 1-ї групи (з річним доходом до 1 млн. грн).
До 1-ї групи платників єдиного податку належать підприємці, які не використовують працю найманих осіб та здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.
Здійснювати реалізацію на ринку платник єдиного податку 1-ї групи може з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків, у контейнерах, кіосках, палатках тощо.