У Запоріжжі відбувся семінар, присвячений актуальним змінам у податковому законодавстві, що набули чинності цього року. У заході, організованому Запорізькою обласною федерацією роботодавців та Запорізькою торгово-промисловою палатою, взяли участь представники податкової служби регіону, Запорізької облдержадміністрації, мерії міста Запоріжжя, регіонального фонду державного майна, територіальних громад, керівники агропідприємств та підприємці.
Відкриваючи засідання, голова ради обласної федерації роботодавців Олександр Головко підкреслив ефективність діалогу між організацією і податковою службою регіону у доведенні законодавчих норм до платників.
Основна увага була зосереджена на новаціях щодо визначення мінімального податкового зобов'язання. Особливості МПЗ детально роз'яснила заступниця начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Олена Щедровська.
Вона зазначила, що мінімальне податкове зобов'язання – це мінімальна величина податкового зобов'язання зі сплати податків та зборів, пов'язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції або власністю та користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. А сума мінімальних податкових зобов'язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі-підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов'язанням.
Олена Щедровська на прикладах пояснила, за якою формулою розраховується, коли і за який період сплачується, хто є платниками МПЗ і кого воно не стосуватиметься.
Як наголосила представниця податкової служби, мінімальне податкове зобов'язання направлене лише на детінізацію сільськогосподарської діяльності. Для громадян, які здають земельні паї в оренду фермерським господарствам на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, та для сумлінного бізнесу нічого не зміниться. Для власників садів та городів у складі кооперативних товариств також все залишиться без змін.
У свою чергу, фахівці служби продовжуватимуть роз'яснювальну роботу серед платників щодо податкових новацій.
Крім того, під час семінару були розглянуті окремі питання одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, зміни у здійсненні розрахункових операцій і товарному обліку та деклараційної кампанії доходів громадян за 2021 рік.