Критерії ризиковості платників податків мають бути зрозумілими для бізнесу, а суб'єкти господарювання повинні дотримуватися визначених правил – саме про ці принципові моменти йшлося під час зустрічі із представниками регіонального бізнесу, яка відбулася за підтримки Запорізького обласного союзу промисловців, підприємців (роботодавців) "Потенціал". Також ключовими моментами обговорення стали механізм роботи автоматизованої системи моніторингу операцій платників ПДВ, алгоритм дій платника у разі зупинення реєстрації податкових накладних, функції регіональних комісій та оптимальні інструменти для комунікацій з податковою службою у вирішенні проблемних питань.
На початку зустрічі в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Іван Саранцев наголосив, що податкова служба області працює максимально відкрито, прозоро і налаштована на підтримку регіонального бізнесу. Саме з цією метою на базі Головного управління розпочав роботу Консультаційний центр, фахівці якого надають допомогу платникам ПДВ. А для вирішення інших податкових питань працює Комунікаційна платформа, яка дозволяє забезпечувати оперативну та ефективну взаємодію між відомством та платниками.
Начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Запорізькій області Михайло Кроль подякував представникам бізнесу за внесок у розвиток регіону та наголосив, що серед завдань податкової служби є створення комфортних умов для ведення бізнесу, у тому числі, за рахунок зменшення кількості зупинених податкових накладних.
Також він докладно пояснив принцип роботи автоматизованої системи моніторингу і причини зупинки реєстрації податкових накладних, а також надав рекомендації для відновлення реєстрації ПН і РК та алгоритм дій, який допоможе уникнути цієї проблеми у подальшому.
Під час обговорення президент ЗОСППР "Потенціал" Олександр Головко зазначив, що останнім часом завдяки тісній співпраці бізнес-організацій і податкової служби області більшість проблемних аспектів вдається розв'язати ще на початковому етапі та закликав до продовження активного діалогу.
Наприкінці зустрічі Іван Саранцев запросив підприємців звертатися на прийом до спеціалістів Консультаційного центру особисто та в телефонному режимі.
Адреса регіонального Консультаційного центру: м. Запоріжжя, проспект Соборний 166, каб.102; телефони: (061) 213-50-16 (щодо відповідності/невідповідності платника критеріям ризиковості), (061) 219-05-54 (щодо реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та врахування/неврахування таблиць даних); електронна пошта: zp.official@tax.gov.ua (з позначкою "Консультаційний центр з питань реєстрації податкових накладних").