Головне управління ДПС у Запорізькій області нагадує: обов’язок подання податкових декларацій з податку на нерухомість та плати за землю залишається незмінним, навіть за умови встановлення нульової ставки.
Рішеннями Запорізької міської ради від 19.11.2025 № 47, 48 та 17.12.2025 №89 на 2026 рік встановлено розмір/ставку орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на рівні 0% від нормативної грошової оцінки землі та ставки для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі 0% розміру мінімальної заробітної плати.
Ці податкові пільги запроваджені для підтримки бізнесу та громадян в умовах воєнного стану.
Водночас нульова ставка не скасовує обов’язок звітування!
Платники мають:
подати податкову декларацію з плати за землю та податку на нерухоме майно на поточний рік;
відобразити наявні об’єкти оподаткування;
самостійно обчислити податкові зобов’язання із застосуванням ставки 0%. Для платників орендної плати – за умови укладення додаткових угод до діючих договорів оренди із Запорізькою міською радою.
Звертаємо увагу, неподання декларації є порушенням податкового законодавства та може призвести до застосування штрафних санкцій.
Подати декларацію можна:
через Електронний кабінет платника;
особисто або через уповноважену особу до податкового органу;
поштою з повідомленням про вручення.
У разі виникнення запитань звертайтеся, будь ласка, за телефонами:
(061) 219 05 89 для юридичних осіб,
для фізичних осіб:
(061) 2124478
(061) 2124482
Дякуємо за відповідальне виконання податкових обов’язків!