Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.02.2016 № 471/10/08-01-12-04-11

, опубліковано 18 лютого 2016 о 16:17

Про розгляд листа

Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло лист «» щодо включення в Реєстр неприбуткових установ та організацій, надання податкової звітності неприбутковими організаціями, та повідомляє наступне.
Щодо першого та третього питання по податковій звітності.

Відповідно до п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

З урахуванням норм п.49.18 ст. 49 Кодексу за результатами діяльності за 2015 рік звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації має бути подано протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджена наказом Міндоходів від 27.01.2014 N 85 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.2014 за N 276/25053) (далі - наказ N 85).

До затвердження визначеного підпунктом 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 Кодексу Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом N 85.

Крім того, п.п. 133.4.3 п.133.4 ст.133 Кодексу встановлено, що у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, така неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру.

З першого дня місяця, що настає за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ст.57 Кодексу для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.

Щодо другого питання, про статус неприбуткової організації.

У відповідності до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» №652 – VІІI від 17.07.2015 (далі Закон України №652), неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Закону України, не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Закону України №652, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу, включаються контролюючим органом до нового Реєстру (п.35 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу.).

Згідно п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Крім цього, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Згідно з п.35 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом України №652, що не відповідають вимогам п.133.4 ст. 133 Кодексу з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 01 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючих органів.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 Кодексу, після 01 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.


Перший заступник начальника О.П. Фоменко