Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 30.03.2017 №2604/10/08-01-12-03-11

, опубліковано 03 квітня 2017 о 11:40

Про надання податкової
консультації

Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду Вашого листа щодо підтвердження нерезидентом статусу резидента країни, з якою укладено міжнародний договір України, повідомляє наступне.

Відповідно до п. 103.2 ст. 103 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якою встановлено порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента.

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених п. 103.5 і 103.6 ст. 103 ПКУ, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 ст. 103 ПКУ).

Водночас п. 103.5 ст. 103 ПКУ уточнюється, що "довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України".

Слід також зазначити, що поняття "компетентний орган" визначене у кожному із чинних двосторонніх міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування. Як правило, з боку кожної із держав - учасниць такого міжнародного договору компетентними органом є фінансовий (податковий) орган або його повноважний представник.

Враховуючи викладене, згадані у листі документи, не відповідають вимогам ст. 103 ПКУ та не можуть бути підставою для застосування нерезидентом відповідних положень Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна.

Додатково повідомляємо, що позиція із зазначеного питання викладена у листі ДФС України від 13.09.2016 № 19917/6/99-99-15-02-02-15, в якому зазначено, що підтвердженням статусу податкового резидента Великобританії з метою застосування зазначеної Конвенції є документ, виданий британським компетентним органом - Королівською податковою та митною службою Великобританії за встановленою формою.

Звертаємо увагу, що у разі неподання нерезидентом довідки відповідно до п. 103.4 ст. 103 ПКУ доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п. 103.10 ст. 103 ПКУ).

Заступник начальника                                    А.М. Пужай-Череда