Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» у Пологах: про перспективи застосування РРО та ПРРО

, опубліковано 30 листопада 2021 о 17:41

Нещодавно завідувачка Пологівського сектору електронних сервісів управління електронних сервісів ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Борисова спілкувалась телефоном з громадянами щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО для платників єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

У ході «гарячої лінії» платникам нагадали, що відповідно до п. 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» ПКУ, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (1 320 000 гривень).

У разі перевищення фізичною особою – підприємцем в календарному році обсягу доходу 220 розмірів мінімальної заробітної плати, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника є обов'язковим. Використовувати РРО та/або ПРРО необхідно з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах.

Також фахівчиня розповіла додзвонювачам, що поряд із безкоштовними ПРРО від Державної податкової служби платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО.

Починаючи з 1 січня 2022 року є обов’язковим застосування РРО або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Разом з тим, Оксана Борисова звернула увагу підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідність завчасної реєстрації РРО чи ПРРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Також у ході телефонних розмов представниця податкової служби повідомила, що з 26 листопада 2021 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку», який визначає правила обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу такого ФОП.

Крім того, під час телефонного діалогу платникам розповіли про запровадження одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб.