Державна податкова служба вдосконалює систему автоматичного моніторингу. Результатом цієї роботи є скорочення частки сум ПДВ по зупинених податкових накладних / розрахунках коригування (ПН/РК) до загального обсягу сум ПДВ по зареєстрованих ПН/РК. Одночасно скорочується і частка платників, реєстрацію чиїх ПН/РК в Єдиному реєстрі зупинено.
Зокрема, у листопаді 2019 року кількість платників, реєстрацію чиїх податкових накладних було зупинено, складала 1,75% від загальної кількості платників, чиї накладні було зареєстровано в Єдиному реєстрі. Для порівняння: у листопаді 2018 року - 2,71%. Кількість зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих у листопаді 2019 року становила 0,11%, у листопаді 2018 року - 0,17%. Сума ПДВ таких зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих у листопаді 2019 року складала 0,57%, у листопаді 2018 року - 0,78% .
«Вдосконалення системи автоматичного моніторингу дозволяє нам підвищувати її якість і точність. Це означає, що у ДПС є всі необхідні ресурси, аби ефективно виявляти спроби неправомірного формування податкового кредиту і запобігати їм. З іншого боку це також означає, що сумлінні платники можуть працювати спокійно і вчасно отримувати відшкодування ПДВ», - прокоментував очільник ДПС Сергій Верланов.