Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Гаряча лінія «Особливості кампанії декларування доходів 2020»

, опубліковано 29 травня 2020 о 14:00

Запоріжці ще мають час для декларування доходів, отриманих в 2019 році. Щоб уникнути помилок, громадяни звертаються зі своїми запитаннями до фахових експертів на «гарячу лінію» ГУ ДПС у Запорізькій області.

Якщо для вартісного лікування були придбані ліки. Чи можна скористатись податковою знижкою?

До переліку витрат, які включаються до податкової знижки, відносяться, зокрема, суми коштів, сплачених на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків.

Але, зазначена норма набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування (п. 1 розд. ХІХ ПКУ).

Оскільки закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування не прийнятий, то податкова знижка за витратами, понесеними платником на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з його лікування або лікування члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2019 року не надається.

У яких випадках необхідно обов’язково подавати річну декларацію?

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку подається при отриманні:

• доходів від особи, яка не є податковим агентом (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи).

До таких доходів відносяться, зокрема: - доходи від надання в оренду (лізинг) рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання; - успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, - при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

• доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування.

До таких доходів відноситься, зокрема: - дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році – 1043,25 грн.).

• доходів від операцій з інвестиційними активами;

• доходів з іноземних джерел;

• від продажу власної продукції тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року) (у 2019 році – 208 650 грн.);

• від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

• сум винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб-платників єдиного податку четвертої групи;

• в інших, передбачених Податковим кодексом випадках.

Минулого року було продано легковий автомобіль. Чи подавати декларацію?

Якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, то такий дохід не оподатковується податком на доходи фізичних осіб (п. 173.2 ст. 173 Податкового кодексу).

Отже, у такої фізичної особи не виникає обов’язок щодо сплати податку і подавати річну декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.