Головне управління ДПС
у Запорізькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: чи декларувати будинок, що перебуває у спільній частковій власності кількох осіб?

, опубліковано 08 грудня 2021 о 09:30

Об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування є об’єкт нерухомого майна у вигляді житлового будинку, що належить фізичній особі на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності), який був придбаний (набутий) за рахунок доходів, з яких не були сплачені податки (п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ).

Отже, у разі якщо житловий будинок, що належить фізичній особі на праві спільної власності і знаходиться на території України та/або за її межами станом на дату подання декларації був одержаний (набутий) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, то такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування. При цьому фізична особа самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.