Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи можливе відображення податкового кредиту з ПДВ по первинним документам?

, опубліковано 29 квітня 2022 о 11:31

З 24 лютого 2022 року покупцям надано можливість відображати податковий кредит з ПДВ на основі первинних документів, без зареєстрованих податкових накладних. Це мають бути документи, які підтверджують «першу подію» - видаткові накладні, акт виконаних робіт чи наданих послуг, видатковий касовий ордер, рахунок-фактура.

Відповідно Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність у Україні» № 996 первинні документи – це документи, які містять відомості про господарську операцію.

Тому звертаємо увагу платників, що такі первинні документи як товарно – транспортна накладна та бухгалтерська довідка не підтверджують фактичне придбання товару або послуги, вони є допоміжними документами для здійснення бухгалтерського обліку або підтвердження реальності господарських операцій.

Банківські виписки, платіжні доручення, чеки РРО – є платіжними документами, які мають підтвердити факт саме сплати за товар виконані роботи або отримані послуги, а не факт здійснення господарської операції. Це одна із складових такої операції в цілому.

Також нагадуємо, що первинні документи мають містити обов’язкові реквізити, також затверджені Законом України «Про бухгалтерський облік», а саме:

- назва форми;

- дата створення;

- назва підприємства, для якого складається документ;

- інформація про господарську операцію, яка була проведена;

- посади осіб, що були відповідальні за її здійснення;

- підписи таких осіб.

Такі дані як ідентифікаційний код та номер, причина для проведення операції, інформація про документ особи-отримувача є додатковою.

Найбільш типові помилки при складанні первинних документів:

- не внесені всі обов’язкові реквізити;

- при внесенні виправлень не вказується дата виправлення та відсутні підписи відповідальних осіб;

- в документі (як в письмовому, так і в електронному) відсутній підпис.

Протягом 6 місяців після припинення або скасування дії воєнного стану платники будуть зобов’язані зареєструвати всі податкові накладні та внести відповідні коригування (у разі необхідності) до даних щодо використаного податкового кредиту.