Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За який минулий період ФОП – платник єдиного податку третьої групи має можливість виправити помилки у складі декларації платника єдиного податку з типом «Звітна» або «Нова звітна» та який період необхідно обрати при її створенні в Електронному кабінеті?

, опубліковано 14 вересня 2023 о 17:13

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПКУ, зокрема, визначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених стаття 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 статті 50 ПКУ, зокрема, відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578.

Згідно з пунктом 296.3 статті 296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПКУ).

Отже, у складі Декларації з типом «Звітна» або «Нова звітна» платник має можливість виправити помилки лише за будь-який один податковий (звітний) період, що минув, а саме:

за звітний період поточного року (квартал, півріччя, три квартали)

або 

за звітний період минулих років (квартал, півріччя, три квартали, рік).

При створенні Декларації з типом «Звітна» або «Нова звітна» в Електронному кабінеті необхідно в режимі «Введення звітності» обрати звітний (податковий) період, за який вона подається, а саме: рік та період (І квартал, півріччя, три квартали, рік) (відповідний період відображається у полі 02 Декларації).

При цьому у полі 03 Декларації зазначається минулий звітний (податковий) період, який уточнюється.