Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Який порядок заповнення акцизної накладної платником акцизного податку при відпуску пального платнику акцизного податку через паливороздавальні колонки в паливний бак транспортного засобу?

, опубліковано 25 грудня 2023 о 17:12

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729.

При здійсненні операції з відпуску/відвантаження пального суб'єкту господарювання - платнику акцизного податку через паливороздавальні колонки в паливний бак транспортного засобу, акцизна накладна заповнюється у наступному порядку:

 – у рядку "Дата складання" – зазначається цифрами дата складання у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри), при цьому крапки, коми та інші розділові знаки у відповідних клітинках документа не проставляються (п. 5 розд. І Порядку № 729);

 – у рядку "Порядковий номер акцизної накладної" – цифровий номер (не має містити літер чи інших символів), який відповідає послідовному номеру такого документа, складеного платником податку (філією або структурним підрозділом платника податку) протягом певного періоду (п. 6 розд. І Порядку № 729);

 – у рядку "Особа, що реалізує пальне" – реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне;

 – у рядку "Особа - отримувач пального" – обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені п.п. "г" та п.п. "ґ" п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність чи реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб), повне чи скорочене найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) фізичної особи, зареєстрованої як платник податків). 

У верхній лівій частині акцизної накладної зазначається:

 – у полі "Коди операцій для складання в одному примірнику" – цифра "7";

 – у полі "Умови оподаткування" – ознака щодо умов оподаткування пального "0";

 – у полі "Напрям використання" проставляється один із напрямів:

напрям 4 – реалізація пального у паливний бак транспортного засобу або тару споживача з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним,

 – або напрям 5 – реалізація пального платнику, суб'єкту господарювання - неплатнику у паливний бак транспортного засобу через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним.

У верхній правій частині акцизної накладної зазначається:

 – у полі "Примірник" верхньої правої частини акцизної накладної – номер примірника із наявної кількості примірників такої накладної, зокрема, для акцизних накладних, які складаються у одному примірнику (код операції "3"), у відповідних полях зазначаються цифри "1" (номер примірника) та "1" (кількість примірників).

У рядках "Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне" зазначаються реквізити акцизного складу та/ або акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне. Реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, у відповідних рядках документа не зазначаються.

Таблична частина акцизної накладної заповнюється в такому порядку:

 – у графі 1 зазначається код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків), для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану - умовний код 2711 00 00 00;

 – у графі 2 зазначається інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;

 – у графах 3, 4 зазначається інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого, втраченого) або ввезеного пального: у кілограмах (графа 3) у літрах, приведених до температури 15° C (графа 4).

Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення.

В одному документі (акцизна накладна) може бути зазначено операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану – умовним кодом) (пункт 10 розділу І Порядку № 729).

У клітинках акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються, крім рядків у верхній лівій частині документа, в яких відповідно до форми такого документа може бути внесена цифра "0" (пункт 12 Порядку № 729).