Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи застосовується до фізособи відповідальність за несвоєчасне подання Повідомлення про набуття або відчуження частки резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку під час воєнного стану?

, опубліковано 05 лютого 2024 о 16:53

Згідно з підпунктом 39 прим. 2.5.5 пункту 39 прим. 2.5 статті 39 прим. 2 ПКУ Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).

Форма та порядок надсилання до контролюючого органу Повідомлення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 № 512.

Відповідно до пункту 120.7 статті 120 ПКУ неповідомлення контролюючою особою контролюючого органу про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи, або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою, або про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою у строки, передбачені пунктом 39 прим. 2.5.5 пункту 39 прим. 2.5 статті 39 прим. 2 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Таким чином, несвоєчасне подання Повідомлення не є підставою для притягнення контролюючої особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення.

Водночас, неподання Повідомлення до контролюючого органу є податковим правопорушенням, за яким передбачається фінансова відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.