Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як визначити кількість платників при застосуванні показників підпункту 2 пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної, пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, визначених додатком 2 Порядку зупине

, опубліковано 11 квітня 2024 о 17:10

Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, передбачено проведення автоматизованого моніторингу відповідності платників податку, якими складено та направлено на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до Єдиного реєстру податкових накладних, та операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, критеріям оцінки ступеня ризиків. 

Пункт 2 ознак безумовної реєстрації застосовується у разі коли, за результатами автоматизованого моніторингу, поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. грн., сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тисяч грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податків.

Відповідність суб’єкта господарювання пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, що визначені додатком 2 Порядку зупинення, настає за умов, що обсяг постачання, зазначений платником ПДВ в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування не перевищує 1 млн. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником ПДВ, не перевищує 100 тисяч грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податків.

Код 18 Довідника, затвердженого наказом ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації», відповідно до абзацу другого пункту 8 додатку 1 до Порядку зупинення, застосовується у разі, коли керівник та/або особа, яка має право підпису (посадова особа платника податку), є особою, яка займає аналогічну посаду більше ніж у п’яти (включно) платників податку.

При застосуванні вищезазначених показників для визначення кількості платників податків де керівник займає аналогічну посаду, беруться до уваги суб’єкти господарювання, які є платниками будь-яких податків.