Останні зміни норм, що регулюють механізм бронювання співробітників, торкнулися підприємств і підприємців багатьох сфер і регіонів України. Запорізька область не стала винятком.
Критерії визначення підприємств критично важливими для економіки, підходи до їх верифікації, процедура бронювання та обов'язки суб'єктів господарювання стали предметом обговорення на черговій зустрічі в рамках проєкту "Діалог влади та бізнесу".
Захід відбувся під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова за участі представників органів обласної влади та бізнес-спільноти. Позицію податкової служби на зустрічі представляли в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Євгеній Бардах, заступниця начальника Алла Децик та керівники профільних підрозділів.
Очільники відомств наголосили на тому, що з 1 грудня відбудуться зміни у порядку визначення підприємств критично важливими для економіки та ознайомили з порядком та механізмом бронювання працівників Запорізької області.
Так, серед основних критеріїв для суб'єктів господарювання є відсутність заборгованості зі сплати податків до бюджетів та рівень середньої заробітної плати. Керівник податкової служби регіону акцентував увагу учасників зустрічі на тому, що на даний час відповідно до Постанови №76 розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб - працівників на підприємстві за останній календарний квартал має становити не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 року, що підтверджується довідкою, наданою підприємством.
Євгеній Бардах також роз’яснив, яка інформація має братися до уваги при здійсненні розрахунку середньої зарплати. Він зауважив, що дані податкової служби, щодо середньої заробітної плати на підприємствах регіону ґрунтуються на показниках, наданих суб’єктами господарювання у "Податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску".
Під час зустрічі представники запорізьких підприємств мали можливість отримати відповіді стосовно оновлених вимог порядку, зокрема, стосовно особливостей бронювання своїх співробітників через Єдиний портал державних послуг Дія.
Крім того, учасникам в деталях розповіли про запровадження ризикорієнтованого підходу до податкового контролю, що передбачає мінімальний рівень податкового контролю для платників з високим рівнем дотримання податкового законодавства та зосередження роботи податкового органу на платниках з підвищеним ризиком порушення податкового законодавства. Серед основних переваг проекту "Територія високого рівня податкової довіри" – мораторій на документальні перевірки, скорочення строків перевірок, індивідуальні податкові консультації та закріплення комплаєнс-менеджера, який має допомогти у прийнятті управлінських рішень та виключити ризики порушення податкового законодавства.
Фотоматеріали по темі