Вчора у Запоріжжі відбувся масштабний бізнес-форум, присвячений пошуку шляхів подолання викликів, з якими зіткнулися підприємці прифронтового регіону. Захід, організований ГО "Бізнес-союз "Порада" в рамках проєкту "Підтримую СВОЄ Запорізьке" за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької міської ради та Запорізької торгово-промислової палати, став важливою подією для всієї регіональної спільноти.
Учасники заходу – власники бізнесу, топ-менеджери, представники державних органів та громадських організацій – обмінялися досвідом, ідеями та пропозиціями щодо розвитку бізнес-середовища в Запорізькій області. У центрі уваги були питання енергетичної безпеки, новацій у податковій сфері, кадрової кризи та пошуку нових можливостей для розвитку.
На відкритті зустрічі було підкреслено важливість такого формату спілкування, адже він покликаний поглибити зв'язок між бізнес-спільнотою та органами державної влади для відстоювання інтересів платників податків та вироблення стратегії розвитку регіонального підприємництва.
У рамках чотирьох дискусійних панелей представники бізнесу, влади та експерти обговорили найактуальніші проблеми, з якими стикаються підприємці в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови.
Під час модерування другої панелі заступниця голови Громадської ради при податковій службі області, очільниця громадської організації "Центр медіації та екаунтінгу "Точка зору" Лариса Церетелі презентувала власне дослідження щодо впливу на місцеві бюджети Запорізької області проєктів податкових змін в контексті реалізації Національної стратегії доходів.
Про новий проєкт, започаткований Державною податковою службою – "Територія високого рівня податкової довіри" в деталях розповіла начальниця управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Запорізькій області Ольга Лисенко.
Дана ініціатива є важливим кроком на шляху до створення прозорої та ефективної податкової системи в Україні та покращення бізнес-клімату. В основі проєкту – новий рівень співпраці між державою та бізнесом, який ґрунтується на взаємній довірі, підтримці та партнерстві.
Ольга Лисенко зазначила, що його суть полягає у запровадженні для доброчесних платників особливості адміністрування податків, зборів, платежів. Такі суб'єкти господарювання включаються до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. І саме в день проведення форуму, 19 грудня, перший Перелік вже опубліковано на новому субсайті.
Також йшлося про «привілеї» для доброчесного бізнесу, серед яких – мораторій на проведення окремих видів перевірок, скорочення строків камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування, зменшені терміни надання індивідуальних податкових консультацій та закріплення комплаєнс-менеджера, який інформуватиме про вимоги та обмеження у законодавстві, допоможе розробити стратегії виконання податкових зобов'язань та усунення потенційних ризиків порушення податкового законодавства.
За результатами обговорення учасники ухвалили резолюцію. Зокрема, з питань податкових змін вирішено звернутися до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України із пропозиціями збереження спрощеної системи оподаткування, недопущення обов'язкової реєстрації платником ПДВ суб'єктів малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, ініціювання законопроєктів про спеціальні режими оподаткування для прифронтових областей тощо.
Під час дискусійних панелей учасники форуму отримали актуальну інформацію, зокрема, щодо програм розвитку, поділилися власними успішними кейсами та позитивними практиками.
Фотоматеріали по темі