Як змінилися правила, що регулюють обіг підакцизної продукції, на що звернути увагу платникам під час реалізації цієї групи товарів, які особливості сплати акцизного податку у 2025 році – основні питання онлайн-зустрічі з представниками бізнес-спільноти, яка відбулася сьогодні у податковій службі регіону.
На початку засідання в.о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова наголосила, що податкова служба області продовжує системний діалог з представниками бізнесу і територіальних громад та оперативно реагує на потреби платників податків. Для якісної і ефективної взаємодії з бізнес спільнотою в регіональній податковій функціонує комунікаційна платформа, завдяки якій підприємці і громадськість мають можливість висловити свої проблеми та знайти шляхи їх вирішення.
Основна частина зустрічі була присвячена новаціям Закону України №3817-ІХ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального". Заступниця начальника управління-начальниця відділу ліцензування торгівлі підакцизними товарами та зберігання пального управління контролю за підакцизними товарами Ірина Смаглюк детально розповіла про порядок отримання і сплати за ліцензії, назвала підстави для їх припинення, роз'яснила новації щодо єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет.
Заступниця начальника управління-начальниця відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами Оксана Бугакова підкреслила, що Законом №3817 посилено відповідальність за реалізацію підакцизних товарів без відповідних ліцензій та без використання реєстратора розрахункових операцій і програмних РРО, а також акцентувала на типових помилках, які допускають суб'єкти господарювання під час заповнення декларацій з акцизного податку. Вона також звернула увагу представників територіальних громад, що підприємці, які торгують уроздріб підакцизною продукцією, сплачують акцизний податок до бюджетів тієї території, на якій здійснюється реалізація. Тому необхідно продовжувати роз'яснювальну роботу з суб'єктами господарювання стосовно правильного кодування підакцизних товарів у РРО та програмних РРО, що в подальшому позитивно вплине на дохідну частину місцевих бюджетів.
Під час заходу учасники мали можливість поставити запитання та отримати практичні рекомендації від фахівців податкового відомства.