За чотири місяці поточного року суб'єкти господарювання сплатили до бюджетів громад регіону 51 мільйон 511 тисяч гривень податку на прибуток (не враховуючи показники великих платників, зареєстрованих у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС). Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, у порівнянні з минулим роком запорізькі підприємства і установи збільшили сплату податку на прибуток майже на два мільйони.
Лідерами з наповнення місцевих скарбниць є платники м. Запоріжжя, які забезпечили понад 37 мільйонів. Компанії і організації м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів спрямували до бюджетів громад 4,2 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 2,6 мільйона, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 2,4 мільйона, Запорізького району – 864 тисячі, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 836 тисяч, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 800 тисяч тощо.
Зазначимо, податок на прибуток підприємств, базова ставка якого складає 18 відсотків, нараховується платником самостійно на базу оподаткування – прибуток із джерелом походження як з України, так і за її межами.
Десять відсотків податку відповідно до бюджетного розподілу надходить до місцевих скарбниць, а також сто відсотків платежу від підприємств та фінансових установ комунальної форми власності зараховується до бюджетів міст, районів та об'єднаних територіальних громад.
Нагадаємо, що платники податку на прибуток-заклади охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, а також особи, уповноважені на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, які одержують кошти або обладнання, товари, матеріали за окремим переліком, мають вести для податкових цілей окремий облік їх надходження у 2020 році та використання у 2020 році та наступних роках. Цей перелік визначено Законом України від 30.03.2020 року №540 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)".