Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Гаряча лінія «Про новації законодавства – на допомогу платникам податків»

, опубліковано 20 липня 2020 о 14:36

Щоб не пропустити актуальну інформацію щодо оновлення податкового законодавства, радимо переглянути добірку відповідей фахівців ГУ ДПС у Запорізькій області для телефонної «гарячої лінії».

За які місяці підприємців звільнено від сплати єдиного внеску?

За періоди: з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску за себе:

- підприємці на загальній системі оподаткування;

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Отже, за перший квартал  2020 року мінімальний єдиний внесок для ФОП за себе складає - 2078,12 грн. (4723 грн. х 22%=1039,06 грн. х 2 (за січень і лютий місяці)).

За другий квартал – 1039.06 грн. (за червень місяць).

При цьому, такі особи можуть прийняти самостійне рішення про сплату єдиного внеску за такий період. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за вказаний звітний період.

Платник єдиного податку виплачує доходи нерезиденту. Чи подавати звітність до податкового органу?

Змінами, передбаченим Законом України №466 (набрали чинності 23 травня 2020 року) визначено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками податку на прибуток при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту з джерелом їх походження з України в порядку, визначеному п. 141.4 ст. 141 ПКУ.

Для зазначених категорій суб’єктів господарювання, у разі виплати доходів нерезидентам передбачено застосування річного звітного періоду з податку на прибуток підприємств (норма набирає чинності з 01 січня 2021 року).

Отже, у разі виплати доходів нерезидентам у 2020 році юридичні та фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, подають за звітний 2020 рік декларацію з податку на прибуток з додатком ПН, у якому відображають доходи нерезидентів та відповідні суми податку.

Які податки включає до витрат ФОП на загальній системі?

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, включаються, зокрема:

- суми податків, зборів, пов’язаних з проведенням господарської діяльності;

- суми єдиного внеску у розмірах і порядку, встановлених законом;

- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності підприємцем, одержання дозволу, інших документів дозвільного характеру, пов’язаних з господарською діяльністю підприємця.

Разом з тим до складу витрат не включаються:

- ПДВ для фізичної особи – підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ,

- акцизний податок,

- податок на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності,

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості (до змін було податок на майно).

Згідно змін, внесених Законом №466 (з 23.05.2020р.), до переліку витрат фізичної особи - підприємця, включається плата за землю, транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості.