Головне управління ДПС
у Запорізькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Гаряча лінія «Про новації законодавства – на допомогу платникам податків»

, опубліковано 28 грудня 2020 о 15:18

10 грудня 2020 року набули чинності Закони України від 04.12.2020 №1071-IX та № 1072-ІХ щодо додаткових заходів підтримки громадян та малого бізнесу на період здійснення обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню COVID-19.

Пропонуємо ознайомитись з актуальною інформацією щодо таких змін у добірці відповідей фахівців ГУ ДПС у Запорізькій області для телефонної «гарячої лінії».

Які категорії платників звільнено від сплати єдиного внеску?

Від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за грудень 2020 року та січень – травень (включно) 2021 року за себе звільнено платників єдиного податку першої групи.

Такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за зазначені періоди, вказавши сплачені суми у звітності з єдиного внеску.

Для платників єдиного податку 1 групи, які не сплачували страхові внески за грудень 2020 року, січень – травень 2021 року, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.

Для інших суб’єктів господарювання не передбачено звільнення від сплати єдиного внеску.


Які суми боргу списуються податковим органом?

Для підтримки бізнесу під час карантинних заходів, передбачено:

- списання податкового боргу платникам податків без подання заяви, якщо його сукупний розмір за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн.(включно) станом на 01.11.2020 року та такий борг залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання,

- списання пені та штрафних санкцій у разі погашення платниками податків податкового боргу, що виник станом на 01.11.2020 року, протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072 та за умови сплати поточних податкових зобов’язань (крім випадків,визначених Законом №1072),

- списання за заявою платника несплачених станом на 01.12.2020 року сум недоїмки з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки, нараховані: - фізичним особам - підприємцям (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування); - особам, які провадять незалежну професійну діяльність; - членам фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Таке списання здійснюється, якщо зазначеними платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання до 1 березня 2021 року заяви та відповідних документів.

Чи буде оподатковуватись одноразова матеріальна допомога, надана підприємцям?

Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком доходи (одноразова матеріальна допомога), отримані відповідно до ст. 2 - 4 Закону України "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (п.15, п.16 підр.1, п. 6. п.7 підрозд. 8 розд XX ПКУ).