24 та 25 травня відбулися перші круглі столи щодо дослідження вдалих практик роботи антикорупційних уповноважених.
Зустрічі відбулися в рамках реалізації Програми ООН із відновлення та розбудови миру на сході країни по навчанню уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції.
Цей проєкт дозволяє обмінюватися досвідом уповноваженим із різних органів, сфер та регіонів. Так, 25 уповноважених Донецької, Луганської, Запорізької, Сумської та Харківської областей розповіли корисні практики, які впроваджують у запобіганні корупції та розбудови доброчесності. Зокрема, на попередніх етапах фахівцями НАЗК було досліджено понад 70 алгоритмів роботи антикорупційних уповноважених у різних напрямах діяльності. Кращі були відібрані до детального вивчення у проєкті.
За результатами обговорень та презентацій учасників було виявлено низку оригінальних підходів до організації антикорупційної діяльності. Зокрема:
Уповноважені Запорізької області напрацювали механізми оцінки корупційних ризиків та їх мінімізації.
Уповноважені з Донеччини регулярно розповсюджують пам'ятки з вимогами антикорупційного законодавства серед державних органів області. Також напрацювали критерії перевірки корупціогенності актів органів влади.
З Луганщини — оригінальні напрацювання до локальних політик із різних напрямів запобігання корупції на основі технології "Острівки доброчесності".
На Сумщині впровадили координацію мережі уповноважених Облдержадміністрацією та заохочення посадовців до роботи в комісіях та групах антикорупційного напряму.
Харківщина продемонструвала автоматизовану програму пошуку заповнених працівниками держоргану декларацій.
Під час круглих столів учасники визначити та описати виявлені практики запобігання корупції та отримали відгук та бачення щодо удосконалення конкретних напрямів діяльності від інших уповноважених та колег з НАЗК.
Цей проєкт дозволяє обмінятися досвідом уповноваженим із різних органів, сфер та регіонів. А також отримати ефективні інструменти підвищення ефективності запобігання корупції. Проєкт реалізовано у партнерстві з НАЗК у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Основною метою є обмін досвідом серед уповноважених найбільш ефективними формами роботи.
Результати дослідження будуть опубліковані у відкритому доступі для вільного поширення та впровадження на практиці серед уповноважених усієї країни.
За матеріалами Національного агенства з питань запобігання корупції