Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Яка інформація зазначається в рядку 14 «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» фіскального чека?

, опубліковано 01 травня 2025 о 10:20

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Форма № ФКЧ-1 фіскального касового чека на товари (послуги) наведена у додатку 1 до Положення № 13.

Пунктом 2 розділу II Положення № 13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» (рядок 14 фіскального чека).

Рядки 12 – 17 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО/ПРРО (пункт 4 розділу ІІ Положення № 13).

Загальні вимоги до порядку емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням визначені постановою Правління Національного банку України вiд 29 липня 2022 року № 164 «Про затвердження Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів».

Підпунктами 9 та 10 пункту 3 розділу I Положення № 164 встановлено, що еквайринг платіжних інструментів – платіжна послуга, що полягає у прийнятті платіжних інструментів, результатом якої є переказ коштів отримувачу та/або видача коштів у готівковій формі;

еквайрингова установа– надавач платіжних послуг, який надає послугу еквайрингу платіжних інструментів та має ліцензію на надання такої послуги.

Еквайр залежно від особливостей діяльності суб’єкта господарювання зобов’язаний зазначити в договорі між еквайром і суб’єктом господарювання (отримувачем) такі умови, зокрема, як розмір комісійної винагороди, яку суб’єкт господарювання сплачує еквайру (підпункт 4 пункту 45 розділу III Положення № 164).

Згідно з пунктом 51 розділу III Положення № 164 еквайр зобов’язаний ознайомити держателя платіжного інструменту з розміром власної комісійної винагороди за виконання платіжної операції (за наявності такої комісійної винагороди) безпосередньо перед ініціюванням такої операції.

Враховуючи викладене, у рядку 14 фіскального чека зазначається сума комісійної винагороди, яка відраховується еквайру із суми проведеної операції в розмірі визначеному в договорі між таким еквайром і суб’єктом господарювання.

Більше інформації: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42872