Головне управління ДПС
у Запорізькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як зареєструвати та використовувати програмний РРО дізналися підприємці Запорізького району

опубліковано 13 січня 2022 о 15:15

Актуальні питання застосування реєстраторів розрахункових операцій розглядали на робочій зустрічі з представниками бізнесу територіальних громад у Запорізькій податковій інспекції.

Відкриваючи захід, запорізькі податківці зазначили, що з 1 січня всі фізособи-підприємці другої-четвертої груп спрощеної системи оподаткування при здійсненні будь-яких розрахункових операцій повинні використовувати реєстратори. При цьому підприємці мають на вибір два види РРО: класичні та програмні.

Присутнім представникам бізнесу пояснили, щоб почати користуватися програмним РРО, його спочатку слід зареєструвати в Електронному кабінеті платника податків, заповнивши форму 1-ПРРО. У четвертому розділі «Дані щодо ПРРО» слід обрати тип ПРРО: стаціонарний, пересувний, каса самообслуговування, Інтернет-торгівля.

Учасники зустрічі отримали покрокову інструкцію реєстрації ПРРО. По-перше, необхідно зареєструвати точку продажів в Електронному кабінеті. У розділі «Введення звітності» обрати групу звітів F13, створити і надіслати форму F1312003. Далі обрати безкоштовний ПРРО від ДПС або від інших розробників. Завантажити файл ПРРО і встановити його на планшет, смартфон чи комп’ютер, які будуть використовувати роль каси в точці продажу.

Потім необхідно зареєструвати ПРРО (створити віртуальну касу) через заповнення в е-кабінеті форми №1-ПРРО (F1304102 в розділі «Введення звітності», обрати групу звітів F13 («Запити»). Важливо в пункті №5 обрати «Здійснюється», аби ПРРО не переставав надсилати дані до податкової при зникненні Інтернету. В іншому випадку ПРРО не працюватиме в режимі офлайн. У відповідь на надіслану форму №1-ПРРО надійде квитанція з фіскальним номером, під яким податкова зареєструвала ПРРО (віртуальну касу).

Як повідомили податківці, особа, яка працюватиме на касі, повинна мати власний ЕЦП фізособи. Далі потрібно через ЕКПП зареєструвати касира в податковій. Для цього у розділі «Введення звітності», група звітів F13 («Запити»), потрібно знайти форму F1391802, ввести прізвище, ім’я та по-батькові касира, його ІПН та його ідентифікатор ключа, який можна дізнатися в реєстратора ЕЦП. Після цього слід ввести в ПРРО товари.

Безкоштовний ПРРО від податкової розроблений для виконання базових функцій РРО: фіскалізації розрахункових операцій та роботи з електронними чеками.

Разом з тим, на ринку з’явилось чимало комерційних продуктів ПРРО. Такі реєстратори дозволяють інтегрувати ПРРО в існуючі облікові програми, адмініструвати роботу всіх кас і касирів одночасно, створювати товари і групи, завантажувати товари з інших програм, змінювати ціни та надавати знижки.

Наприкінці заходу учасники зустрічі дізналися, що на сайті ДПС у розділі «Програмні РРО» є підрозділ «Актуальні запитання-відповіді», де можна знайти усю необхідну інформацію щодо програмних РРО.

Крім того, представникам бізнесу роз’яснили особливості подання одноразової добровільної декларації.